TARİHİ OKULUN ‘100’Ü GÜLECEK!

Mustafakemalpaşa’nın köklü okullarından Öğretmen Davut İlkokulu’nda deprem güçlendirme çalışmaları tekrar başladı.

Balibey İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu ile birlikte 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı öncesi deprem güçlendirmesi ve yeniden yapım kapsamına alınan tarihi okul, diğer eğitim kurumlarının bitirilerek eğitime açılmasın rağmen 2 yıldır kapalıydı. Geçtiğimiz yıl sömestr tatili öncesi durdurulan ve ikinci bir ek rapor istenen Öğretmen Davut’ta deprem güvenliğini arttırmaya yönelik inşaat çalışmaları hafta başında kaldığı yerden tekrar başladı. 15 derslikli okul, yüklenici firma tarafından 100 gün içinde tamamlanacak. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

9 OKUL GÜÇLENDİRİLDİ

  1. derecede deprem bölgesinde bulunan Mustafakemalpaşa’da son 4 yılda, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak tehlike oluşturduğu tespit edilen ve güçlendirme ve yeniden yapım çalışmalarına alınan 1Olası bir depremin etkilerinin sıfıra indirilmesi amacıyla geçtiğimiz yıllarda Sedat Karan Anadolu Lisesi, İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi, Hasan Celal Güzel MTAL ve Yunus Emre İlkokulu’nda güçlendirme yapıldı. İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu ve Balibey İlkokulu’ndaki inşaatlar da tamamlandı. Atatürk Ortaokulu, yıkılarak aynı yerinde tekrar yapılan 18 derslikli Yalıntaş Ortaokulu ile 32 derslikli Mustafakemalpaşa Anadolu Lisesi de eğitime başladı.

Öte yandan Nilüfer Hatun MTAL ile ilgili belirsizlik sürerken, son olarak 2 yıldır inşaatın bir durup tekrar başladığı Öğretmen Davut’un önümüzdeki eğitim sezonuna yetiştirilmesi planlanıyor.1 okulun 9’u tamamlanarak eğitime açıldı.

Etiketler

mustafakemalpasagzt