THK’DAN DERİ BAĞIŞI TEŞEKKÜRÜ

Türk Hava Kurumu Mustafakemalpaşa Şube Başkanı Polat Tiryakioğlu, gönüllük esasına bağlı olarak kurban derilerini THK’ya bağışlayan vatandaşlara teşekkür etti.

Tirkaioğlu, Türk Hava Kurumu’na bağışlanan her derinin ülkenin akciğeri olan ormanlarda çıkan yangınların havadan söndürülmesinden THK bünyesinde görev yapan 112 Hızır Acil Hava Ambulans helikopterleri ile hasta ve yaralı vatandaşlara hızlı hava ulaşım desteği verilmesine kadar birçok alanda katkı sağladığına dikkat çekti.

Kurban Bayramı dolayısı ile THK Mustafakemalpaşa Şubesi, hayırsever vatandaşlardan kurban derisi bağışı kabul etti.

THK ekiplerinin bayramın ilk iki günü gerçekleştirdikleri deri toplama faaliyetlerini, Şube Başkanı Polat Tiryakioğlu yakından takip etti.

Tiryakioğlu, topladıkları kurban derilerini ekonomiye kazandıracaklarını, elde edecekleri gelirle gençlerin havacılık alanında gelişmesine katkı sunacaklarını söylerken; “Türk Hava Kurumu; Ankara ve İzmir’de uluslararası kalite standartlarında hizmet veren eğitim merkezlerinde pilot eğitimi ile amatör ve sportif havacılık aktivite ve eğitimleri gerçekleştirmektedir. THK Üniversitesini tercih ederek kazanan şehit ve gazi çocuklarımızın tam burslu olarak okutulmasına ve her yıl 300 binden fazla gencin ücretsiz havacılık kurslarıyla buluşmasına katkıda bulunuyor. Emin olabilirsiniz ki; Türk Hava Kurumu göstermiş olduğunuz hassasiyet sayesinde sizin için çok ufak sayılabilecek bir katkı ile genişleyerek büyüyecek ve güzel ülkemizin dört yanına hizmet sunmaya devam edecektir. Konuya olan hassasiyetinize, Türk Hava Kurumuna verdiğiniz desteğe teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız” dedi.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN