Tunçer Yapınca Oluyor Dedi.

Tatkavaklı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Tunçer, Vizyon Proje ile ilgili açıklamalarını sürdürdü ve Kütahya örneğini verdi.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Alim Işık’ı ziyaret eden Mustafakemalpaşalı esnaf ve sanayicilerden oluşan heyet Başkan Yardımcısı İnşaat Mühendisi Murat Arık ile de görüştü.

Görüşmelerde ana konu Kütahya’da hayata geçirilen şehir içindeki küçük sanayi dükkanlarının Kütahya Belediyesi’nin bedelsiz arazi tahsis ettiği arsalara inşa ettirdiği yeni sanayi ve ticaret işyerleri ile ilgiliydi.

GÜZEL PROJE

Murat Arık Bey’in verdiği bilgilere göre yeni işyerleri; Kütahyalı veya oda kayıtları Kütahya olan ve Kütahya Vergi Dairesine kayıtlı faal olarak iş yapan esnaf, sanatkar ve sanayiciye öncelik verilmiş ve diğer müteşebbislere de genişleme alanları oluşturularak güzel bir proje yapıldığı ifade edildi.

ÜCRETSİZ TAHSİS

Bu projenin bedeli karşılığı Toki aracılığı ile yapılması sağlandığı, Belediye Başkanı Prof. Alim Işık hocanın gayretleri ve destekleri ile çok hızlı 2-3 yıl gibi bir sürede teslim edileceği bilgisini verdi. Sayın Murat Bey’in verdiği bilgilere göre şehir içindeki esnaf, sanatkar ve sanayicinin dışarıda yapılan işyerlerine geçişinin özendirilmesi için belediye tarafından yerlerin ücretsiz tahsis edildiği proje ve inşaatın bizzat belediye tarafından takip edildiği anlatıldı.

HALKA HİZMET ESAS

Belediye Başkanı Prof. Alim Işık, belediyelerin ticari müesseseler gibi kar amacı değil de hizmet amacı gütmesi gerektiğini, belediye olarak hedeflerinin hemşerilerinin menfaatleri doğrultusunda halka hizmet olduğunu anlattı.

Bu noktada Mustafakemalpaşa belediyemiz uzun yıllardır kangren haline gelen yetersiz kalan ve günümüz koşullarını sağlamayan sanayimiz konusunda esnaf, sanatkar ve sanayicimiz için neler yaptığını halkımız merak ediyor. Duyumlarımıza göre geçtiğimiz günlerde haberleri yapılan Güllüce Sanayi ve Ticaret alanlarının satış için görüşülerek komisyonlara havale edildiği haberleri var. Buraların satılmak yerine alanda daha önce yapılan, kabul gören ve lanse edilen KOBİ sanayi projesinin Kütahya örneğinde olduğu gibi bir bütün olarak yapılması için yöntem bulunmalıdır.

PARA İÇİN SATMAYIN

Mustafakemalpaşa için başka bir alternatifi olmayan böylesi bir vizyon projenin hayata geçmesine belediyemizin destek vermesi, para kaygısı ile satarak hayati önem taşıyan bir projeyi engellememesi gerekir. Halkın oyları ile seçilen meclis üyeleri, unutmayın ki bu koltuklar size emanettir. Verdiğiniz her oy size vebaldir. Bu karar ile a tarih olacaksınız, Ya da tarihe geçeceksiniz.

Etiketler

mustafakemalpasagzt