TÜRKİYE İTTİFAKI PARTİSİ ‘GÜRKAN KOLAY’ BAŞKANLIĞI’NDA KURULDU

Türkiye İttifakı Partisi, Mart 2024’teki yerel seçimler öncesi teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Mustafakemalpaşa’daki başkanını belirledi.

Türk siyasetinde geniş tabanlı bir ittifak oluşturmak için faaliyetlerini sürdüren Türkiye İttifakı Partisi’nin Mustafakemalpaşa Kurucu Başkanlığı’na Gürkan Kolay atandı. Kolay, Balıkesir Caddesi’ndeki parti binasında bir basın açıklaması düzenledi.

TÜRK MİLLETİNİN GERÇEK GÜNDEMİ ÖNCELİĞİMİZ OLACAK’

Türkiye İttifakı Partisi’ni seçme nedenlerini anlatan Gürkan Kolay; “Adını Mustafa Kemal’den alan şirin ve güzel ilçemizde Türkiye İttifakı Partisi Başkanlığı’na atanmış bulunmaktayım. Peki, neden Türkiye İttifakı Partisi? Türkçü, Türkçeci, yasacı, toplumcu, milli gelenekçi, demokrasi taraftarı, ahlakçı, bilimci ve dahi teknikçi zihniyetin yegâne Türkiye İttifakı Partisi’nde olacağına inancım tam olduğu için.  Kanunlar devleti, milleti, milli kültürü, ahlaki düzeni, aileyi, fertlerin şerefini ve haklarını koruyacak kanunlar olmalıdır; adalet ölçüsü en kesin terazi ile sağlanmalıdır. Bunun da yine partim sayesinde sağlanacağına inancım tam olduğu için. Yüce Türk Devletini tekrar yüceler yücesi bir devlet haline getirecek siyasi oluşumun Türkiye İttifakı Partisi, yani partim olacağına inancım tam olduğu için. Yine şimdiye kadar gelip geçen hükümetler ve siyasi oluşumlar gibi ‘avcı görmüş devekuşu’ rolüne girmemek ve göremeyenleri, işitemeyenleri ve uyuyanları uyarmak niyetinde olduğum için” dedi.

Mustafakemalpaşa için gerçekleri açıklamaktan çekinmeyeceğini kaydeden Kolay; “Görev sürem boyunca çalışmalarım, partim, yönetim kurulum ve en önemlisi değerli Türk milletinin gündemini ve önceliklerini de tamamlayıcı nitelikte olacaktır” ifadelerini kullandı.

AÇILIŞA SİNAN OĞAN KATILACAK

Türkiye İttifakı Partisi Mustafakemalpaşa Başkanı Gürkan Kolay, parti binasının 4 Kasım Cumartesi günü saat 13.30’da Sinan Oğan’ın katılımıyla açılacağını, Adnan Menderes Meydanı önünde toplanarak bir kortej yürüyüşü ve esnaf ziyareti yapacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt