TÜRKİYE’NİN İLK ARI PAZARI MUSTAFAKEMALPAŞA’DA KURULDU

Bal ormanının ardından Türkiye’nin ilk Arı Pazarını da Mustafakemalpaşa’ya kazandıran Belediye Başkanı Mehmet Kanar,  yenilerini ekleyecekleri birçok tarım projesi ile ilçenin verimli topraklarından bolluk ve bereket fışkıracağını söyledi. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

‘’Mustafakemalpaşa ilçesi arı potansiyeli bakımından en yüksek olan sayılı ilçelerden biri’’ olduğu dile getiren Başkan Kanar, arıcılık sektörüne ışık tutan ‘’Arı Pazarı’’ ile arıcıları ve bal üreticilerini bir araya getirerek sektöre yeni bir soluk getirdi. 170 üreticiden oluşan Arı Pazarına çevre illerden ilgi yoğundu.

Mustafakemalpaşa ekilmedik bir karış toprak kalmaması için başta katma değeri yüksek sebze-meyve ve tıbbi aromatik birlikte ürün çeşitliğini artıran Mustafakemalpaşa Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, üreticiye verdiği destekler sayesinde, üreticiler toprağa hak ettiği değeri verebiliyor.

Domatese bibere alternatif ürünler sunarak, kadınlara ve üreticilere gelir kapısı aralayan Mustafakemalpaşa Belediyesi, Arı Pazarı ile ilçeye yeni bir soluk getirdi.

 

Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün katkılarıyla Mustafakemalpaşa’ya kazandırılan 2. Bal Ormanının bittiği müjdesini veren Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ‘’ Her bölgenin balı var, bizim bölgemizin de balı ve satılıyor, fakat arı satışı yapılan resmi bir Pazar yok. Bu Pazarı Mustafakemalpaşa’ya neden kurmayalım dedik ve kurduk. Bu bir başlangıç inşallah geleneksel hale getireceğiz.’’ Dedi.

Arı Pazarı Açılış Programına Bursa Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Umut Buğra Kavas, Mustafakemalpaşa Ticaret Borsa Başkanı Saadettin Akkoyunlu ve ilçe protokolü katılım sağlarken, ilçeden ve çevre ilçelerden arı üreticileri yoğun ilgi gösterdi.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt