ULUDAĞ’DA ‘DURSUN’ FARKI

100 kilometrelik zorlu parkuru Bursa’nın eşsiz doğasıyla buluşturan Uludağ Premium Ultra Trail’da 3 günlük heyecan sonra erdi.

Mustafakemalpaşalı atlet Tanzer Dursun, Uludağ Premium Ultra Trail Koşusu’nda dereceye girdi.  Katıldığı birçok atletizm yarışmasında kazandığı derecelerle Mustafakemalpaşa’yı temsil eden başarılı atlet, zorlu Uludağ Koşusu’ndan da boş dönmeyerek, kendi yaş kategorisinde 1’inci oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl 5’incisi gerçekleşen Uludağ Premium Ultra Trail Koşusu, ödül töreniyle son buldu.

Uludağ ve çevresinin eşsiz doğasında gerçekleşen ‘Uludağ Premium Ultra Trail Koşusu’nda 100, 66, 30, 16 ve 6 kilometrelik parkurlarda mücadele veren yarışmacılar parkurlarını tamamladı ve kazananlar belli oldu.

DURSUN’DAN DERECE

6 kilometrelik parkuru erkeklerde Burak Edis Emiroğlu ve kadınlarda Gülnaz Ayar, 16 kilometrelik parkuru erkeklerde Abdullah Tuğluk ve kadınlarda Beyza Güzel, 30 kilometrelik parkuru ise erkeklerde Kamil İnak ve kadınlarda Ekaterina Ryazonova birinci tamamladı.

66 kilometrelik parkurda kadınlarda Serpil Budak, erkeklerde Pau Capell birinci olurken 100 kilometrede kadınlarda Elena Polyakova, erkeklerde ise Mehmet Demir ilk sırada yer aldı. Birçok ülkeden rakibini geride bırakan Türk sporcu, parkuru 12 saat 11 dakikada tamamladı.

Mustafakemalpaşalı sporcu Tanzer Dursun’da insan vücudunun sınırlarını zorlayan ultra maratonda dereceye giren atletler arasında yer altı. Dursun, zorlu koşuyu 14 saat 27 dakikalık derece ile bitirerek, genel klasmanda 5’inci, kendi yaş grubunda ise 1’inci oldu. Bir diğer Mustafakemalpaşalı atlet Deniz Çelik ise yaşadığı bilek sakatlığından dolayı yarışmaya katılım gösteremedi.

ÖDÜLLER ‘KIZIL’DAN 

Yarışmaların ardından gerçekleştirilen ödül töreninde, dereceye girenlere ödül ve madalyalarını Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl verdi.

Doğa ve hayvanlar için çalışmalar gerçekleştiren Doğa Varsa Hayat Var Derneği tarafından yapılan müzayedede ise denizden çıkarılmış olan tarihi radyo, en çok bağışı veren Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl’ın oldu.

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN