USTA VE KALFALARA LİSE DİPLOMASI FIRSATI

Mustafakemalpaşa Mesleki Eğitim Merkezi’nde; iş hayatından uzaklaşmadan lise mezunu olmak isteyenler için uygulanan diploma telafi programına kayıtlar sürüyor.

Ortaokul mezuniyeti bulunan kalfalık veya ustalık belgesi sahipleri, fark dersleri alarak bir yılda meslek lisesi diploması alabilecekleri uygulamaya, Eylül ayının sonun kadar başvurabilecek.

Daha önceki yıllarda mesleki eğitim merkezlerinden kalfalık ve ustalık belgesi almış olanların, fark dersleri alarak lise mezunu olabilmeleri için başlatılan program devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl bir ilkin yaşandığı Mustafakemalpaşa Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde 18 ustanın ‘meslek lisesi’ diploması aldığı ‘Diploma Telafi Programı’ kayıtları bu yıl içinde başladı.

BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILACAK

13 öğretmen ve 4 idarecinin görev aldığı Mustafakemalpaşa Mesleki Eğitim Merkezi’nde, herhangi bir ortaokul mezunu olup da elinde kalfalık veya ustalık belgesi olanlara ‘meslek lisesi diploması’ alma imkânın verildiği program için başvurular, 12 Eylül’de okulların açılmasıyla birlikte ay sonuna kadar devam edecek.

Şahsen yapılacak kayıt işlemlerinde; kalfalık veya ustalık belgesi, kimlik, biyometrik fotoğraf ve ortaokul diploması isteniyor.

Mesleki Eğitim Merkezi, güzellik ve saç bakımından metal ve matbaaya, elektrik ve elektronikten yiyecek hizmetleri, motorlu araçlar teknolojisi, el sanatları ve mobilya alanları gibi 33 alan ve 181 dalda aktif olarak eğitim ve öğretim yapma imkânı bulunuyor.

 

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN