YENİ YATIRIM KAPISI BULGARİSTAN

Mustafakemalpaşa Gelişim Platformu, komşu ülke Bulgaristan ile ekonomik ilişkileri yerel düzeyde arttırmak için harekete geçti.

Mustafakemalpaşa’nın iş dünyasına yeni bir hareket kazandırmak ve girişimcileri yeni pazarlarla tanıştırmak amacıyla kurulan Mustafakemalpaşa Gelişim Platformu, ilk etkinliğini BUMİAD’ta düzenledi.

Üst düzey katılımın yaşandığı programda platform adına konuşan Murat Dönmez, Mustafakemalpaşa’ya ait ürünleri dış pazarlara açmak istediklerini söylerken, Bulgaristan’ın Bursa Konsolosluğu’nda görevli Ticari Ataşe Lübomir Lübomirov’da ülkesine yatırım yapmak isteyenlere çağrıda bulundu.

Mustafakemalpaşa Gelişim Platformu tarafından Bursa Mühendis ve Mimar İş İnsanları ve Sanayicileri Derneği’nde (BUMİAD) düzenlenen ‘Mustafakemalpaşa İş İnsanları Semineri’nde, yatırımcıların Bulgaristan ile kurulacak iş birliktelikleri masaya yatırıldı.

SEMİNERE ÜST DÜZEY KATILIM

Mustafakemalpaşa Gelişim Platformu’nun düzenlediği ilk seminer; Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Bulgaristan Konsolosluğu Ticari Ataşesi Lübomir Lübomirov, Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tekin Uzkınay, Türkiye Odalar Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Başkanı İbrahim Özmen’in de yer aldığı geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

 

‘ŞEHRİMİZİN GÜZELLİKLERİNİ İLERİYE TAŞIYACAĞIZ’

Sunuculuğunu Mahmut Uçakcan’ın üstlendiği seminerde platform adına açılış konuşmasını yapan Murat Dönmez; “Mustafakemalpaşa Gelişim Platformu, kendi alanında uzman, mesleklerinde başarılı 15 kişiden oluşan bir birliktelik. Birlikteliğin amacı, Mustafakemalpaşa’da var olan güzellikleri biraz daha ileriye taşımaktır” diyerek, yeni etkinliklerle de platformun adını sıkça duyuracağını kaydetti.

‘BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR’ 

Belediye Başkanı Mehmet Kanar ise platformun Mustafakemalpaşa ile Mustafakemalpaşalı iş insanları arasında bağ kurmasının önemine vurgu yaptı.

İş insanlarının Mustafakemalpaşa’ya yatırım yapmasını beklediğini ifade eden Başkan Kanar, ekonominin tarihsel buhranlarından bahsettiği konuşmasında; “Günümüzde pandemi, Rusya-Ukrayna savaşı gibi sebeplerden dolayı yeniden zorlu süreçlerden geçiliyor. Bu dönemde iş insanlarına büyük görevler düşüyor. Mustafakemalpaşa’dan Bulgaristan’a yapılacak olan ihracat, önemli farkındalıklar oluşturacaktır” dedi.

‘BULGARİSTAN’A YATIRIM YAPMAK İÇİN HAREKET EDİN’

Toplantıyı organize eden Mustafakemalpaşa Gelişim Platformu’na teşekkür ederek sözlerine başlayan Bulgaristan Konsolosluğu Ticari Ataşesi Lübomir Lübomirov’da etkinliğin herkes için verimli olacağını belirtti. Dünyanın yaşadığı ekonomik problemlerde yatırımın zorluklarından bahseden Lübomirov, tam da bu durumda Bulgaristan’ın yatırımcılara sağladığı kolaylıklardan ve teşviklerden bahsederek, yatırım yapmak isteyenlere yol tarifinde bulundu.

Konuşma bitiminde Ticari Ataşe Lübomir Lübomirov’a Mustafakemalpaşa’da yetişenürünlerden oluşan bir hediye paketi sunuldu.

Seminerin sonunda kokteylde buluşan katılımcılar, hem birbirleri ile tanıştı hem de merak ettikleri konularda fikir alışverişinde bulunarak, Mustafakemalpaşa için yapılabilecek çalışmalar konusunda bilgi paylaşımı yaptı.

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN