YEŞİL OSB’YE DOĞRU YENİ ÇEVRE YATIRIMLARI

MKP OSB’de Yeşil Mutabakata uyum sağlamak amacıyla yatırımlar hızlandırıldı.

Türkiye genelinde çevre dostu OSB’lerin başında gelen Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (MKP OSB), ‘Yeşil OSB’ hedefiyle çevre yatırımlarına devam ediyor.

Küresel ısınmaya bağlı yaşanan iklim değişiklikleri ile hava, su ve toprak kirliliği gibi çevre problemleri günümüzde en önemli gündemi oluştururken, Mustafakemalpaşa’nın üretim, ihracat ve istihdam merkezi olan MKP OSB’de artan yatırım taleplerine karşılık sürdürülen alt ve üst yapı hizmetlerinin yanı sıra çevrenin korunmasına ilişkin hedeflerini de yeni girişimlerle hayata geçiriyor.

SU GERİ KAZANIM PROJESİ

Sanayi ile gelişmeye devam eden ve aynı zamanda Yeşil OSB olma hedefinde ilerleyen Mustafakemalpaşa OSB’ de mevcut atık su arıtma tesisinin yerine toplamda dört kat daha yüksek kapasite ile planlanan atık su arıtma tesisi yatırımı için gerekli çalışmalara başlandı. MKP OSB, OSB’leri daha yeşilci ve sürdürülebilir yapmak, teknik, yasal ve kurumsal çerçevelerini geliştirmeye dayanan Yeşil OSB tanımının amacına ve hedefine uyma hedefleri doğrultusunda atık su arıtma tesisi yatırımından sonra Su Geri Kazanımı projesini gündemine aldı. Bu proje ile suların daha verimli kullanılarak geri kazanımı amaçlanıyor.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN