Zamanla Yarış

Mustafakemalpaşa’da yaşayan yaşlı bir kadını kendisini Polis olarak tanıtarak yaklaşık 5 milyon liralık para ve ziynet eşyasını dolandırdığı öne sürülen zanlı, Mustafakemalpaşa Asayiş Büro Amirliği ve  Bursa Asayiş Şube Müdürlüğünü ekiplerinin zamanla yarışarak nefes kesen koordineli takibi sonucu yakalandı.

Mustafakemalpaşa’da ikamet eden ve Almanya’dan Emekli Hatice Ü’yü arayan bir kişi, kendisini Komiser olarak tanıttıktan sonra kadının paralarının terör örgütlerine gittiğini söyledi.

Bunu üzerine panik yapan kadın, söz konusu zanlının isteği üzerine toplamı yaklaşık 5 milyon TL’yi bulan; 298.555 TL, 200.000 avro, yaklaşık 500.000 TL değerindeki ziynet eşyalarını zanlıya teslim etti.

Sırt çantasıyla birlikte otobüste gözaltına alındı.

Olayın Mustafakemalpaşa Asayiş Büro Amirliği ekiplerince duyulmasının ardından onlarca kamera izleyen ekipler söz konusu zanlının Hasan A. olduğu, ilçe terminalinden otobüse bindiğini tespit etmesi üzerine otobüs şoförü ile irtibata geçip ayrıca Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü ve Bozüyük Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi.  Polis ekipleri, zanlıyı Bozüyük Otogarı’nda seyahat ettiği otobüste sırt çantası ile yakalayarak gözaltına aldı.

Tüm para ve ziynet eşyaların bulunduğu çantaya el konulurken, şüpheli şahıs ve ele geçen malzemeler Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.

Şüpheli Hasan A. Çıkarılmış olduğu adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN