MUHTARLAR GÜNÜ’NDE BİRLİK MESAJI

Mustafakemalpaşa’da 19 Ekim Muhtarlar Günü, Heykel Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Bu yıl 7.’si yapılan Muhtarlar Günü programına; Kaymakam Ahmet Altıntaş Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Jandarma Komutanı Üsteğmen Emre Kavak, Emniyet Müdürü Rıza Dinç, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Kemal Aydın, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri ile birlikte mahalle muhtarları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Muhtarlar Derneği yönetimi tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Törende konuşan Mustafakemalpaşa Muhtar Derneği Başkanı ve Ocaklı Mahalle Muhtarı Ali Kemal Aydın; “Muhtarlar hiçbir siyasi parti ismi belirtmeksizin mahalle halkı tarafından ismen seçilir. Bu nedenle muhtarlar insanların güvenini kazanmış çalışkan, adil, hukukun üstünlüğüne inanmış kişilerdir. Halkın istek ve arzularını, sıkıntılarını ilk elden bir üst makama bildiren insanlardır” diye konuştu.

Konuşmasında muhtarlık görevinin fedakârlık gerektirdiğini söyleyen Ali Kemal Aydın şöyle konuştu; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere armağan ettiği Muhtarlar Günümüzün bu yıl 7’ncisini kutlamaktayız. Muhtarlarımız devletin ilk kademesi olarak görev yapmaktadır. Bu açıdan, devlet vatandaşa ulaşmak istediğinde muhtara, vatandaş devlete ulaşmak istediğinde yine muhtara müracaatta bulunuyor. Dolayısıyla vatandaşımız muhtarları en yakınındaki devlet temsilcisi pozisyonunda ve kendi içinden bir insan olarak görüyor.

 

Muhtar mahallesinin sorunlarıyla ilgilenen, çözüm için çare üreten, mahallesinin hakkını, hukukunu, düzenini koruyan devlet memurudur. Muhtar deyince kimi zaman arabulucu, kimi zaman köylüsünün kötü gününde sığınacağı bir liman, kimi zaman köyünde kazma kürek elinde bir inşaat işçisidir. Düğünlerde, cenazelerde gözlerin aradığı, acıların ve mutlulukların paylaşıldığı her yerde biz muhtarlar oluruz. Muhtarlar hiçbir siyasi parti ismi belirtmeksizin mahalle halkı tarafından ismen seçilir. Bu nedenle muhtarlar insanların güvenini kazanmış çalışkan, adil, hukukun üstünlüğüne inanmış kişilerdir. Halkın istek ve arzularını, sıkıntılarını ilk elden bir üst makama bildiren insanlardır.  Muhtarlık, fedakârlık gerektiren zor bir görevdir. Arkasına hiçbir gücü almadan sadece hizmet için bu göreve talip olur. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, mahalleleri adına yapacakları bütün çalışmalarda başarılar diliyorum.”

AK PARTİ’DEN MUHTARLARA YEMEK

Mustafakemalpaşalı muhtarlar, Heykel Meydanı’ndaki programın ardından AK Parti Teşkilatı tarafından Öğretmenevinde düzenlenen yemekte buluştu.

Belediye Başkanı Mehmet Kanar, AK Parti Başkanı Murat Hallaçoğlu ve Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Kemal Aydın yaptıkları konuşmalarda, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN