Özel öğrenciler podyumun tozunu attırdı

Engelsiz ve atıksız yaşam defilesi renkli görüntülere sahne oldu

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Engelsiz Yaşam Merkezinde kurs gören özel öğrencilerin atık malzemelerden hazırladığı kıyafetlerden oluşan ‘Engelsiz ve atıksız yaşam defilesi’ renkli görüntülere sahne oldu. Podyumun tozunu attıran özel öğrenciler dans edip doyasıya eğlendi. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Sıfır Atık Müdürlüğünün himayesinde gerçekleştirilen organizasyonda gazete, karton ve naylon gibi dönüştürülebilir bir çok malzemeyle tasarlanan kıyafetlerin yer aldığı defilede podyuma çıkan engelliler, izleyenlerden büyük alkış aldı.

İlçede atık oluşumunu en aza indirmeyi ve engellilerin toplumla iç içe olmalarını hedefleyen proje kapsamında gerçekleştirilen organizasyonun moda şölenine dönüştüğünü söyleyen Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Engellileri sadece 3 Aralık’ta değil, her zaman hatırlıyor ve hayatın içine entegre ediyoruz. Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüklerimiz ile atıksız yaşam hareketine dikkat çekmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızı da bu tür organizasyonlarımızın içine dahil olmaya davet ediyorum” dedi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt