29 EKİM COŞKUSU MUSTAFAKEMALPAŞA’YI SARDI

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yıldönümü etkinlikleri için programını yayınladı.

İlçe’nin dört bir yanında sürecek etkinlikler için özeli bir çalışma yaptıklarını açıklayan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ‘’ Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılına yakışır bir kutlama programı hazırladık. Mustafakemalpaşa’da Cumhuriyet coşkusu yankılanacak. Coşku dolu etkinliklerimize tüm halkımız davetlidir. ‘’dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının programı şöyle:

28 Ekim Cumartesi günü Cumhurluk Alanında düzenlenen çelenk sunma töreni ve Mustafakemalpaşa Kültür ve Spor Tesisleri fuaye alanı içerisinde kurulan Resim Sergisi ile başlayıp, sporseverler ve otomobil tutkunlarının bir çatı altında toplayan Mustafakemalpaşa TOSFED EXTREME Kupası ile 29 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek.

29 Ekim Pazar günü Adnan Menderes Meydanı’nda kompozisyon eserlerinin okunması, halk oyunları gösterisi, koro ve sporcu gruplarının gösterileri ile Cumhuriyet Kutlamaları başlarken, 7. Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni ile Cumhuriyet Bayramında çocuklar çifte bayram yaşayacak. Gün boyu sürecek olan Sünnet Şöleni’nde çocuklara özel organizasyonlar ile çocukların bu özel günleri coşkuyla kutlanacak. ‘’Çocuklarımızın en özel günlerinde yanlarında olmak bizleri mutlu ediyor. Cumhuriyet Bayramımızda çocuklarımız çifte bayram yaşayacak.’’ Dedi.

Mustafakemalpaşa’nın güvercin potansiyelini tanıtmak ve genç nesillere kuş sevgisini aşılamak amacıyla yıllardır süregelen 6. Güzel Güvercin Kuş Festivali ile devam edecek ve geceyi taçlandıran Cumhuriyet Coşkusunun yankılanacağı Kortej yürüyüşü ile son bulacak. Mustafakemalpaşa’nın dört bir yanında düzenlenecek olan etkinliklerle Cumhuriyet coşkusu Mustafakemalpaşa’ya yakışır bir şekilde coşkuyla kutlanacak.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt